Hakkımızda

Athena Yapı, kuruluşu 2006 yılına dayanan Şekerlisoy Topluluğu’nun gayrimenkul alanındaki markasıdır. Sağlık, turizm, girişim ve gayrimenkul alanlarında olmak üzere 4 ana grupta faaliyet gösteren topluluğun kurum kültürü, kalıcı ve iz bırakan anlayışı Athena Yapı ile birlikte gayrimenkul dünyasında devam etmektedir.

Gayrimenkul yatırımlarına ilk defa 2013 yılında başlayan grup, 2014 yılında kendi turizm tesisleri ve konut projeleriyle inşaat alanında deneyim kazanmıştır.

Yenilikçi, doğaya ve topluma duyarlı çözümleriyle gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getiren Athena Yapı, projelerinin başlangıcından anahtar teslimine kadar Şekerlisoy Topluluğu’nun güven ve kalitesiyle süreci yönetir. Bünyesinde bulunan gayrimenkul geliştirme ekibi ile yurt içi ve yurt dışı yatırımlarını sürdürmektedir.

Topluluk; Athena Loft, Athena XL, Athena Trio, Athena Residence ve Athena Premium gibi, yurdun dört bir yanında markalaşmış projelere imza atmıştır. Tüm bunlara ek olarak tarım arazileri, ticari alanlar, binalar, arsalar ve fabrikalar da topluluğun faaliyet alanlarının içinde yer almaktadır.

Athena Yapı, hayata geçirdiği ve devam ettiği tüm projelerde bulunduğu bölgenin doğal güzelliğini koruyarak; ulaşılabilir, lüks ve tam kapsamlı bir yaşamın kapılarını aralamaktadır. İnsanların iyi bir yaşam için gereksinim duyduğu tüm detayları çok iyi analiz eden Athena Yapı, müşterilerine her projede en iyi yaşam şartlarını sunmayı amaçlar.

Vizyonumuz

Geleceği sağlam temeller üzerinde kurmak, nesiller boyu sürecek kusursuz yaşam alanı oluşturmak isteyen Athena Yapı; doğayı ve doğanın güzelliğinden ilham alıp, yenilikçi çözümlerle sektöre öncülük eden şirket olmayı amaçlamaktadır.

Misyonumuz

Projeleri kağıt üstünde geliştirmek yerine o şehrin yapısına, çevresine ve kültüre uygun detaylandırarak mühendisliğin ötesinde artı değer katacak yaşam alanları kurmak; yenilikçi yatırımlarla hem şirket hem de ülkemiz için kalıcı ve nitelikli değerler oluşturmaktır.